Wellness Centrum Svaté Pole 41 263 01 Dobříš     

U okraje bazénu

Obrázek uživatele ictus

Cvičení v bazénu

Metodika ICTUS

Metodika ICTUS vznikla na základě vlastních zkušeností a zkušeností které jsem nabral při cvičení s lidmi, stejně postiženými jako já. Zatím je to základ, který se bude stále rozšiřovat. Budou se doplňovat fotky a filmové ukázky.

  • U okraje bazénu  Stojíme bokem k okraji bazénu a provádíme kývání nohou do předu a dozadu. Noha je natažená. Provádíme obě strany.
  • Stojíme bokem k okraji bazénu a provádíme kývání nohou do předu a dozadu. Noha je volná v koleni. Provádíme obě strany.
  • Stojíme bokem k okraji bazénu a provádíme kroužky . Noha je volná postupně v kotníku, kolenu a v kyčli. Provádíme obě strany.
  • Postavíme se čelem k okraji a děláme malé dřepy.
  • Postavíme se čelem k okraji a děláme úkroky do leva a do prava.
  • Postavíme se čelem k okraji a děláme modifikované kliky.

S žížalkami

Zarovnáme ramena s hladinou pokrčením kolenou a roztažení nohou. Chytneme žížalku na šířku ramen.

Otáčíme rameny s nataženýma rukama žížalky do krajních poloh

s nataženýma rukama střídavě paže se žížalkou natahujeme a skrčujeme

Stojíme v bazénu s žížalkou v natažených rukách a obloukem přesunem na stehna a zpátky. 3- Stojíme v bazénu s žížalkou v natažených rukách a obloukem přesunem do vzpažení a zpátky. 4- Stojíme v bazénu s žížalkou při těle a posunem na stehna a zpátky. 5- Stojíme v bazénu s žížalkou předpažených rukou a dáváme obloukem na stehna a zpátky. S plastikovými činkami 1- Zarovnáme ramena s hladinou pokrčením kolenou a roztažení nohou. Chytneme se činkami na šířku ramen. a- Otáčíme rameny a činky do krajných poloh b- Dáváme činky střídavě na prsa a do natažených rukou 2- Stojíme v bazénu s činkami v natažených rukách a obloukem přesunem na stehna a zpátky. 3- Stojíme v bazénu s činkami v natažených rukách a obloukem přesunem do vzpažení a zpátky. 4- Stojíme v bazénu s činkami při těle a přesunem na stehna a zpátky. 5- Stojíme v bazénu s činkami předpažených a obloukem na stehna a zpátky. 6- Stojíme v bazénu s činkami předpažených rukou a střídavě dáváme na prsa a zpátky. 7- Stojíme v bazénu s činkami předpažených rukou a střídavě dáváme na prsa a zpátky, přitom dáváme ruce do strany a zpátky. Jan Dohnálek dohnalek@ictus.cz Copyright © Jan Dohnálek, ICTUS o.p.s.

Přihlášení