Wellness Centrum Svaté Pole 41 263 01 Dobříš     

BEDŘICHOV 2 Hanka

Obrázek uživatele Jelínková Hana

Pobyt s Ictusem není překážka, ale příležitost a výzva!!!

CHCETE SE NAUČIT plavat? Pojeďte s námi a sdružením ICTUS na rekondiční pobyt. Já jsem se znovu naučila plavat již při prvním pobytovém týdnu se sdružením pana Jana Dohnálka. S jeho pomocí a neúnavnou snahou se nám podařilo nejprve splývat, (držel mi lehce ve vodě na rukou), pak mě pustil, já plavala sama, aniž bych si to uvědomila. Od té doby již jezdím pravidelně s manželem do bazénu a plaveme.

Máte problém vstát, když náhodou upadnete na zem? I to se dá změnit, přihlaste se na rekondiční pobyt v Měříně, nebo Bedřichově! Naučíte se bez problémů sednout na zem a vstát, aniž by Vám musel kdokoli druhý pomáhat do stoje. Tento perfektní Honzův cvik se naučíte během prvního dne pobytu, lehce, nenásilně a napořád!

Už jste opět soběstačnější!!! Cítíte se nedobře v cukrárně, kavárně, kině atd.??? V kolektivu je všechno jiné. Sami při pobytu zjistíte, že to i lze změnit. Nikdo na Vás nekouká jinak, než na ostatní. Jdete se skupinou, vedenou Jendou, či Alenou do cukrárny, poslechnete si živou muziku, možná si i zazpíváte, dáte si, co libo a opět jste se začlenili do skupiny ostatních lidí. A O TOM TO JE, nebát se, jít mezi lidi, jako dřív, vždyť přece jsme stále ještě potřební a dokonalí lidé, proč se stranit ostatních?? Zajít do divadla, kina, na oběd do restaurace či na jedno točené...

Od mého pobytu v Bedřichově již nemám s tímto problém. Začít třeba opět řídit auto? Zjistíte a sami vycítíte, že i to je možné, setkáte se s lidmi, kteří, (I když mají stejný problém, po mrtvici, jako Vy, to dokázali, řeknou Vám, jak na to a jaká vede cesta k řízení auta) ! COŽ zahrát si stolní hry, nebo kognitivní funkce?? Žádný problém. Výzva k usednutí ke stolu a společně se naučit např. Scrabble, ve větším množství lidí se cítíte daleko lépe. Mozek bude lépe pracovat a zjistíte, že jste všechno nezapomněli a budete se moci i doma v pohodě s celou rodinou zapojit do luštění křížovek, hraní her atd...

Jaképak odstrkování, To nemohu. Hurá do toho a jdu na to s Vámi. To bude rodina koulet oči!!!! Už nebudu jen ta, co sedí někde v koutku, ale jsem platným členem naší smečky. OJ!! Chcete si vyzkoušet jet na skútříku, abyste mohli jet na horskou tůru či nakupovat do obchodního centra? Ani toto není překážkou, skútřík lze bez problémů řídit krásně vsedě, Honzík Vám vše předvede (i vysvětlí) a v případě Vašeho zájmu, nasednete, pojedete už si sami. Je to nádherný pocit být opět někde mezi prvními a ne se stále pomalým krokem loudat v poslední části kolektivu. Je to vítězství!!! TO BYLA VÝZVA, ŠLA JSEM DO TOHO PLNOU PAROU A VÍM, ŽE JSEM UDĚLALA MOC DOBŘE. NEVÁHEJTE, POJEĎTE S NÁMI, URČITĚ TO STOJÍ ZA TO!!!!

Hanka