Wellness Centrum Svaté Pole 41 263 01 Dobříš     

Bedřichov - Srpen 2011 Hynek

Chci touto cestou poděkovat celému týmu sdružení Ictus v čele s H. Dohnálkem, který pro nás, handicapované lidi po CMP, každoročně připravuje rekondiční pobyty v Krkonoších a na Slapech - Měříně.
Letos jsme se s manželem již počtvrté takového pobytu zúčastnili, a to na Bedřichově ve Špindlerově Mlýně. Pro nás oba, manžela na vozíčku a pro mě jako doprovod, to byla opět úžasná dovolená, kterou bychom sami, bez pomoci druhých, nemohli vůbec uskutečnit.
Na těchto pobytech se hodně cvičí, hodně plave, chodí na procházky a organizují se různé akce, jako besedy, videoprojekce, společenské hry, návštěvy zajímavých míst v okolí a samozřejmě hlavně výlety do hor, kde jízda lanovkou není výjimkou.
Celý program je nastaven tak, že ho mohou absolvovat všichni zúčastnění, tedy i vozíčkáři. Aby vše fungovalo, o to se starají manželé Dohnálkovi, Alenka Šlechtová a dobrovolníci, bez jejichž pomoci by lidé s těžším postižením tento program nezvládli. Letos to byli obětaví manželé Michalovi, kteří si se svými svěřenci poradili jak u bazénu, tak v tělocvičně, na lanovce i v horském terénu, kde manipulace s vozíčkem je víc než náročná. Těmto úžasným lidem patří zvláštní poděkování. Věnovali se totiž těm nejtěžším případům, což vyžadovalo nejen fyzickou zátěž, ale i obrovskou trpělivost. Martina a Tomáš Michalovi přistupovali ke svým svěřencům s velkým porozuměním pro jejich handicap a svým laskavým přístupem si je hned získali. Můj manžel, ač trpí těžkou afázií, slovo Martina ještě týden po návratu domů skloňoval ve všech pádech.
Děkujeme ještě jednou všem obětavým lidem ze sdružení Ictus, kteří se věnují této bohulibé činnosti a připravují pro postižené lidi po CMP ozdravné pobyty. Je to pro nás všechny balzám pro tělo i pro duši.

Slávka a Hynek Burýškovi