Wellness Centrum Svaté Pole 41 263 01 Dobříš     

2020 Josef

Povím Vám příběh  jednoho  pacienta po CMP. Poznal jsem ho v době, kdy mně zavolal jeho syn. Sešli jsme u něj v nemocnici. Nebudu říkat proč se mu to vše stalo, na to nemám právo, budu konstatoval jeho stav.

Po CMP má pravou stranu těla ochrnutou tj. postiženou levou stranu mozku. Skoro nemluvil a pohyb měl zkomplikován tím, že mu po mrtvici amputovali pravou nohu. V podstatě mu nedávali naději na výrazné zlepšení jeho stavu. Vzal jsem si pár dní čas, s tím jsem se ještě nesetkal, a pak jsme si řekl- jdu do toho:

1/ přemístil jsem pacienta do zařízení, kde se mu budou více věnovat, pro něj to byla Klinika Na Košíku. Za čtyři měsíce nastal ohromný obrat k lepšímu. Mnohem lépe mluvil, dostal protézu a učil se s ní chodit. A hlavně, díval se na svět s nadějí. Já jsem mu půjčil na vyzkoušení můj elektrický vozík a rodina mu ho hned objednala.

2/ vzali jsme ho spolu ostatními na týden na rekondiční pobyt do Špindlerova Mlýna. Jak to vypadalo ve Špindlu? Podívejte se sami. Film natočila jeho dcera, která se o něj s láskou starala.

Podívej se na video.

Honza